• info@trfirmalarrehberi.com
  • 0312 911 33 00

RIW OTOMOTiV DAĞITIM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
409 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Mustafa
  • ADRES: Ferhatpaşa Mahallesi Aytaşı Sokak No:112-112A Ataşehir 34888 İSTANBUL, TURKIYE
  • TELEFON: 0 (216) 660 1647
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 - 18:30
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

RIW Otomotiv Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş., otomotiv yedek parça yenileme sektöründe binek ve hafif ticari araçların süspansiyon ve direksiyon parçalarını yüksek kalitede üreten ve son kullanıcının aracını güvenle kullanmasını amaçlayan ayrıca otomotiv endüstrisine ve ülke ekonomisine fayda sağlamayı kendine ilke edinen bir organizasyondur. Rotil, rotbaşı, rotmili, rot-takımı, zrot, askı rotu, ara rot, denge kolu, salıncak, burç, kauçuk ve takoz ürünlerinin montaj ve üretimlerini gerçekleştiren RIW, dünyadaki en geniş ürün çeşitliliğine sahip süspansiyon ve direksiyon parçaları üreticilerinden biridir.
Ürün çeşitliliğinin genişliği, yüksek ürün kalitesi, uygun fiyatları ve müşteri odaklı çalışmaları sonucunda Türkiye’nin en büyük yedek parça firmaları arasında yer almaktadır. Binek ve hafif ticari araçların süspansiyon ve direksiyon parçaları üretiminde Araştırma ve Geliştirme odaklı çalışmalarını en ileri ve teknolojik şartlarda yürütülmesiyle RIW Türkiye’nin en modern yedek parça üreticisidir.

RIW, firma kültüründe, teknoloji, kalite ve müşteri memnuniyetini ön planda tutularak, Türkiyede ve dünyanın birçok ülkesinde pazarın güvenle tedarik ettiği bir markadır. RIW, modern üretim tesislerinde bulunan son teknoloji makina parkı avantajıyla tasarımdan üretime, üretimden kaliteye, paketlemeden sevkiyata, pazarlamadan satışa bütün operasyonel aşamaların yanı sıra satış sonrası hizmetlerini ve bütün bunları sağlarken göz önünde bulundurduğu çalışan memnuniyeti ve güvenliğini her zaman iyiye ve ileriye götürme prensibi sayesinde Dünya genelinde 60 ‘ın üzerinde ülkede saygı değer bir marka olmayı başarmıştır.
Dünya otomotiv yenileme sektörüne yüksek kalitede ve pazarda her zaman ilk kez geliştirilen ürünleri sunmak ve ayrıca pazardaki ürün kalitesini yükseltmek.İleri teknoloji ve sektörel deneyimin ortaya çıkardığı “RIW Standartlari” ‘ıdan bütün dünyanin faydalanmasi.
Ürün dizaynı, kalıp tasarımı, talaşlı imalat, sıcak ve soğuk dövme, aluminyum dövme, dikey ve yatay kol işleme, salıncak imalatı, kaynak, boyama, kaplama ve paketlemeden oluşan çeşitli üretim aşamaları hemen hemen her bölümün kendi tesisinde RIW mühendislerinin kontrolünde gerçekleşir. RIW üretimdeki her aşamayı farklı bir ünite olarak kabul eder ve müşteriye en hızlı ve en kaliteli ürünü sunmak için her birimin kendi planlamasını ayrı bir birim olarak hareket etmesi tezini savunur. Bu sayede büyük sermayelere ulaşmanın zor olduğu rekabetçi Pazar şartlarında RIW yatırımlarını kalitenin kontrolü ve yükseltilmesi doğrultusunda gerçekleştirir.

Üretimdeki her aşamanın bir çatı altında toplanmasını amaçlayan zihniyetin tam tersine RIW deneyimli mühendisleri sayesinde hammadde ve yarı mamül tedarikçilerinin sürekli denetlenmesini sağlar ve bu sayede kaliteyi her zaman kontrol altında tutar. Bu sistemle kalite testlerinin her aşamada uygulanması için kullanılan son teknoloji makine ve test cihazları sayesinde RIW müşterisine her zaman %100 kontrol edilmiş ürünler sunar ve ayrıca hem hata riskini sıfıra indirir hem de üretilen mamüllerin maliyetlerini düşürerek müşterisine en yüksek kaliteyi en uygun ve rekabetçi fiyatlarda sunmayı hedefler.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.